Kalite ve Çevre Politikası
“FARKLI OLDUĞUMUZU BİLİYORUZ VE BU FARKI SİZİN DE YAŞAMANIZI İSTİYORUZ.”

Kalite ve Çevre Politikası

Anasayfa » Kalite ve Çevre Politikası

Çelikerler, 2000′li yılların başında kalite kontrolden kalite yönetimine geçmiştir ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni kurarak ISO 9001 belgelendirme çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır. 2006 yılında Toplam Kalite Yönetimi’ni (TKY) bir yönetim modeli olarak benimseyerek kalite yolculuğundaki önemli kilometre taşlarından birini gerçekleştiren Şirket’in yönetim anlayışı, 2007 yılında radikal bir dönüşüm geçirmiştir. TKY, kalite sorumluluğunu tüm çalışanların taşımasını, Şirket içinde düşünsel engellerin kaldırılmasını ve tüm çalışanların katılımıyla endüstriyel bir demokrasi ortamının yaratılmasını hedeflemektedir.

Toplam Kaliteyi Yönetme Kurulu’nun oluşturulması, ilk performans yönetim sisteminin kurulması, kalite çemberleri ve özdeğerlendirme çalışmalarının başlatılması, süreç yönetim sistemi için ilk adımların atılması gibi önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Bu faaliyetlerle başlayan Çelikerler mükemmellik yolculuğu, yıllar içinde geliştirilen ve iyileştirilen pek çok sayıda ilke ve yaklaşımla devam etmiştir. 2010 yılı, Çelikerler süreçlerinin ve organizasyonunun yeniden yapılandırılması açısından da önemli bir yıl olmuştur. Yıl içinde Çelikerler süreçlerini yeniden ele alarak ana süreç yapısını güncellemek için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Yapılmasını planladığımız her bir işin çevresel etkilerini değerlendirerek, çevrenin korunmasını ve sağlıklı, güvenli, çevreye duyarlı işletmelerin kurulmasını sağlamak, Faaliyetlerimizden kaynaklanabilecek çevre üzerindeki olumsuz etkileri, bilime dayalı ve ekonomik çözümler ile azaltmak.

Tüm yenilikleri, araştırma ve gelişmeleri yakından takip etmek, Çevre sorunlarına kendi özgün teknolojimizi üreterek çözüm getirmek, Acil durum ve çevresel risk yönetimini en gelişmiş seviyede sağlamak, Çevreye duyarlı yatırımlar gerçekleştirerek sadece günümüzde değil gelecekte de adından gururla bahsedilen ve ülkemiz için sağlam izler bırakan bir firma olma yolunda hızla ilerliyoruz.